Printēšanas iestatījumi

No ''VeA Wiki''
Jump to navigation Jump to search

Ventspils Augstskolas printeri drukā divos lapušu izmēros - A4 vai A3. A3 printēšana iespējama uz specifiskiem printeriem -

  • C101,
  • A107AF1,
  • A107AF2.

Pārējie printeri, ja nav norādīts savādāk, drukā pamatā uz A4.

Lai nebūtu problēmas ar printēšanu uz augstskolas printeriem - lapušu izmēru nesakritība, nepieciešams printerus konfigurēt lai drukāšana notiek uz A4, kā arī nepieciešams uzstādīt drukājamā dokumenta lapuses iestatījumos, lai lapas izmērs ir A4.

Printera iestatīšana A4 drukai

Lai mainītu printera lapuses iestatījumus nepieciešams atvert printeru sarakstu - Start -> Devices and Printers un uz printera jānospiež labais taustiņš. Jāizvēlas Printer Preferences. Printera iestatījumi katram printerim var izskatīties savādāk. Galvenais, kas ir nepieciešams ir atrast Document size vai Page size un izvēlēties A4. Pēc tam ir nepieciešams saglabāt šos iestatījumus - Register Currect Settings.

Pāris printera preferences piemēri.

C205AFColor
C208HP


Dokumenta sagatavošana A4 drukai

Microsoft Office XP (vecais) 

Atvertam Word documentam:
Fails (File) -> Lappuses iestatīšana (Page Setup) -> Papīrs (Paper)(Augšā izvēlne) -> Papīra izmēri (Paper Size)
Šeit izvēlamies A4 pie papīra izmēriem un pēc tam jānospiež Noklusējums... (Loga apakšējā kreisajā stūrī). Šādi tiks iestatīts tiko izvēlētie iestatījumi visiem turpmākajiem darbiem. Sīkāk skatīti Attēlu 1. Kad tiek prasīts vai apstriprināt, jānospiež Jā (Yes).

Attēls 1: Papīra izmēra iestatījumi

Microsoft Office 2013 

Atvertam Word documentam:

Word rīkloslā izvēlamies Lapuses izskārtojums (Page Layout) -> Zem Lapuses iestatījuma (Page Setup) apakšloga jānospiež uz ikonas kas atrodas apakšloga apakšā, labajā stūrī.
Attēls 2: Papīra izmēra iestatījumi


Šeit izvēlamies A4 pie papīra izmēriem un pēc tam jānospiež Iestatīt kā noklusējumu (Loga apakšējā kreisajā stūrī). Šādi tiks iestatīts tiko izvēlētie iestatījumi visiem turpmākajiem darbiem. Sīkāk skatīti Attēlu 3.

Kad tiek prasīts vai apstriprināt, jānospiež Jā (Yes).

Attēls 3: Papīra izmēra iestatījumi


--Marcis.koloda (talk) 09:58, 9 Marts 2015 (EDT)