Video konferenču sistēma

No ''VeA Wiki''
Versija 09:15, 2020 marts 11, kādu to atstāja Dzintars.irbe (Diskusija | devums) (Jauna lapa: Autorizēšanās saite - https://bbb.venta.lv/b/signin, jāizvēlas sarkanā poga “Sign in with LDAP”. Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole. Pēc autorizēša...)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)
Jump to navigation Jump to search

Autorizēšanās saite - https://bbb.venta.lv/b/signin, jāizvēlas sarkanā poga “Sign in with LDAP”. Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole.

Pēc autorizēšanās atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms).


Lai sāktu video konferenci jānoklišķina uz attiecīgās “istabas”. Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru var nosūtīt pārējiem konferences dalībniekiem. Lai sāktu videokonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī piedalīsieties sarunā.

Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”. Prezentācijai jābūt pdf formātā.

Lai demonstrētu kādas citas programmas logu jānospiež uz apakšā esošās pogas “ Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt. Lai demontrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”.


Lai veiktu video konferences ierakstu jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz ieraksts tiks apturēts. Kad video konference ir beigusies jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”.

Lai apskatītos video konferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts, var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo prezentācijas ierakstu apskatīties. Lai citi šo video konferenci apskatītos bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams.

Lai video konferences ierakstu pārsauktu ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.

Papildus info https://bigbluebutton.org/html5/.