Paroles maiņa

No ''VeA Wiki''
Jump to navigation Jump to search

VeA tīklā paroles ir jāmaina ne retāk kā reizi trīs mēnešos.

Novecojušas paroles maiņa

Lai mainītu novecojušu paroli, var izmantot sekojošus paņēmienus:

  • Tīmekļa vietnē https://upe.venta.lv/itml/smbpasswd.php
  • Ielogojoties klases datorklašu datoros (gan Linux, gan Windows sistēmās) novecojušas paroles tiek prasīts mainīt un uzreiz piedāvā nepieciešamos dialoglogus paroles maiņai.
  • Logojoties termināl klientos (lasītavā, pie C102 kabineta) ar novecojušu paroli arī tiek prasīts mainīt paroli un piedāvāti nepieciešamie logi paroles maiņai.
  • No tīmekļa (arī ārpus VeA tīkla), logojoties ar ssh serverī server6.venta.lv, arī tiks prasīts mainīt paroli un piedāvāti nepieciešamie dialogi paroles maiņai komadrindas režīmā.

Aizmirstas paroles maiņa

Ja parole ir aizmirsta, tad ir pieejamas sekojošas paroles atjaunošanas iespējas:

Paroles maiņa klātienē

Paroles maina klātienē, ITML daļā, C102 kabinetā, uzrādot personību apliecinošu dokumentu.

Paroles maiņa izmantojot LAIS kontu

Visiem augstskolas lietotājiem ir LAIS (http://www.lais.lv) konts, kurā var ielogoties gan ar piešķirto LAIS lietotājvārdu un paroli, gan autentificēties ar bankas kartēm (https://luis.lu.lv/lu/). Šim kontam ir piesaistīts arī e-pasts un lietotāja paroli varam nosūtīt uz LAIS konta e-pastu.

Šajā gadījumā, lūdzu, sazinieties ar ITML daļu (itml AT venta.lv) ar norādi, ka nepieciešams atjaunot paroli, sūtot epastu no LAIS konta . Pasniedzējiem paroles šādi netiek mainītas.

LAIS e-pastam var piekļūt adresē http://webmail.lu.lv/. LAIS e-pasta autentifikācijai var izmantot gan LAIS kontu, gan autentificēties ar i-banku datiem, kā norādīts https://lu-idp.lu.lv/simplesaml/module.php/core/loginuserpass.php?

Paroles maiņas pieprasījums ar elektroniski parakstītu dokumentu

Var sūtīt ar drošu elektronisko parakstu parakstītu dokumentu no sava vārda ar lūgumu nomainīt paroli un norādot, uz kādu e-pastu nosūtīt jauno paroli.

Kā iegūt savu elektronisko parakstu un kā parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu ir aprakstīts te: https://www.eparaksts.lv/lv/

Iesniedzamā elektroniskā dokumenta saturam jābūt aptuveni sekojošam:

Lūdzu, nomainīt manu VeA lietotājvārda USERNAME paroli uz jaunu paroli. 

Jauno paroli, lūdzu, nosūtīt uz e-pastu EPASTS.

VARDS UZVARDS 
DATUMS

USERNAME vietā jāliek savs VeA lietotājvārds. EPASTS vietā jāliek e-pasta adrese, uz kuru nosūtīt jauno paroli.

  • Elektronisko dokumentu, lūdzu, sūtīt kā vienkāršu tekstu vai vienkāršu TXT failu, vai kā PDF vai ODF failu.
  • Elektroniskais iesniegums jāsūta uz epasta adresi "itml AT venta.lv" (AT vietā jāliek @ ), tematā jānorāda lūgums mainīt paroli (Piem., "Paroles maiņas iesniegums")
  • Elektroniskais iesniegums tiek pieņemts tikai no cilvēka, kura parole ir jānomaina (parakstītājam jāsakrīt ar lietotājvārda lietotāju).