BigBlueButton

No ''VeA Wiki''
Jump to navigation Jump to search

Web konferenču sistēma "BigBlueButton" (BBB)

BigBlueButton pieejama adresē: https://bbb.venta.lv/b/.BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome"!

Reģistrēšanās BBB

Lai reģistrētos BBB atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signin. Ievadiet VeA domēna lietotājvārdu un paroli un un spiediet "Sign in".

Pieteikšanās BBB

BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome". Lai autorizētos BBB atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signin, ievadiet VeA domēna lietotājvārdu, paroli un spiediet Sign In.

Tīmekļa konferences uzsākšana

Pēc pieteikšanās BBB atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms). Lai sāktu Tīmekļa konferenci jānoklikšķina uz attiecīgās “istabas”. Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru jānosūta pārējiem konferences dalībniekiem. Konferences dalībnieki tajā piesakās, atverot šo saiti. Dalībniekiem arī jālieto "Firefox" vai "Chrome" pārlūki. Lai sāktu vkonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī piedalīsieties sarunā. Lai demonstrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”. Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Rekomendējamais prezentācijas formāts - PDF!!! Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”. Lai demonstrētu kādas citas uz datora darbojošās programmas logu, vai visu ekrānu, jānospiež uz apakšā esošās pogas “Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt. Lai veiktu konferences ierakstu, jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz, ieraksts tiks apturēts. Kad konference ir beigusies, jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”. Lai apskatītos konferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts, var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo konferences ierakstu skatīties. Lai citi šo konferenci apskatītos - bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai konferences ierakstu pārsauktu, ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.

Papildu informācija