BigBlueButton

No ''VeA Wiki''
Jump to navigation Jump to search

Web konferenču sistēma "BigBlueButton" (BBB)

BigBlueButton pieejama adresē: https://bbb.venta.lv/b/

Reģistrēšanās BBB

Lai reģistrētos atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signup. Ievadiet datus un spiediet "Sign up". Jūsu reģistrēšanās pieteikums tiks nosūtīts administratoram apstiprināšanai.

Pieteikšanās BBB

BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome". Autorizēšanās lapā https://bbb.venta.lv/b/signin , jāizvēlas sarkanā poga “Sign in with VeA domain user name”. Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole.

webkonferences uzsākšana

Pēc autorizēšanās atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms). Lai sāktu video konferenci jānoklikšķina uz attiecīgās “istabas”. Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru jānosūta pārējiem konferences dalībniekiem. Konferences dalībnieki tajā piesakās, atverot šo saiti. Dalībniekiem arī jālieto "Firefox" vai "Chrome" pārlūki. Lai sāktu videokonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī piedalīsieties sarunā. Lai demonstrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”. Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Rekomendējamais prezentācijas formāts - PDF!!! Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”. Lai demonstrētu kādas citas uz datora darbojošās programmas logu, vai visu ekrānu, jānospiež uz apakšā esošās pogas “Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt. Lai veiktu konferences ierakstu, jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz, ieraksts tiks apturēts. Kad video konference ir beigusies, jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”. Lai apskatītos videokonferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts, var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo prezentācijas ierakstu apskatīties. Lai citi šo video konferenci apskatītos bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai video konferences ierakstu pārsauktu ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.

Papildu informācija