Atšķirības starp "BigBlueButton" versijām

No ''VeA Wiki''
Jump to navigation Jump to search
1. rindiņa: 1. rindiņa:
=Web konferenču sistēma "BigBlueButton"=
+
=Web konferenču sistēma "BigBlueButton" (BBB)<br />=
 
BigBlueButton veidota pieejama adresē: <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bbb.venta.lv/b/signin">https://bbb.venta.lv/b/</a>
 
BigBlueButton veidota pieejama adresē: <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bbb.venta.lv/b/signin">https://bbb.venta.lv/b/</a>
 
==Pieteikšanās BBB==
 
==Pieteikšanās BBB==
Autorizēšanās lapā [https://bbb.venta.lv/b/signin https://bbb.venta.lv/b/signin] , jāizvēlas sarkanā poga “'''Sign in with LDAP'''”.  
+
BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome".
  
  
Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole. Pēc autorizēšanās atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms).  
+
Autorizēšanās lapā [https://bbb.venta.lv/b/signin https://bbb.venta.lv/b/signin]
  
Lai sāktu video konferenci jānoklišķina uz attiecīgās “istabas”. Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru var nosūtīt pārējiem konferences dalībniekiem. Lai sāktu videokonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī  piedalīsieties sarunā. Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”. Prezentācijai jābūt pdf formātā. Lai demonstrētu kādas citas programmas logu jānospiež uz apakšā esošās pogas “ Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt. Lai demontrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”.<br />Lai veiktu video konferences ierakstu jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz ieraksts tiks apturēts. Kad video konference ir beigusies jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”.Lai apskatītos video konferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts,  var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo prezentācijas ierakstu apskatīties. Lai citi šo video konferenci apskatītos bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai video konferences ierakstu pārsauktu ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.Papildus info <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bigbluebutton.org/html5/">https://bigbluebutton.org/html5/</a>.
+
 
 +
, jāizvēlas sarkanā poga “'''Sign in with LDAP'''”. Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole. <br />
 +
==webkonferences uzsākšana==
 +
Pēc autorizēšanās atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” ('''''Rooms''''').
 +
 
 +
 
 +
Lai sāktu video konferenci jānoklišķina uz attiecīgās “istabas”.  
 +
 
 +
 
 +
Laukā “''Invite Participants''” ir redzama saite kuru jānosūta pārējiem konferences dalībniekiem. Konferences dalībinieki tajā piesakās, atverot šo saiti. Dalībniekiem arī jālieto "Firefox" vai "Chrome" pārlūki.
 +
 
 +
 
 +
Lai sāktu videokonferenci jāspiež poga “'''''Start'''''”. Parādīsies izvēlne “''How would you like to join the audio?''”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (''Listen only''), vai arī  piedalīsieties sarunā.  
 +
 
 +
 
 +
Lai demontrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “''Share webcam''”.
 +
 
 +
 
 +
Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “''Upload a presentation''”. Rekomendējamais prezentācijas formāts - '''PDF'''!!! Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “'''Confirm'''”.  
 +
 
 +
 
 +
Lai demonstrētu kādas citas uz datora darbojošas programmas logu, vai visu ekrānu, jānospiež uz apakšā esošās pogas “''Share your screen''”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt.  
 +
 
 +
 
 +
Lai veiktu konferences ierakstu, jāspiež poga “''Start recording''”. Nospiežot šo pogu vēlreiz, ieraksts tiks apturēts. Kad video konference ir beigusies, jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “''End meeting''”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “''Room recordings''”. Lai apskatītos videokonferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts,  var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo prezentācijas ierakstu apskatīties. Lai citi šo video konferenci apskatītos bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai video konferences ierakstu pārsauktu ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.  
 +
==Papildu informācija==
 +
 
 +
* Papildu informācija par BBB iespējām no veidotāju mājas lapas <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bigbluebutton.org/html5/">https://bigbluebutton.org/html5/</a>.
 +
* Vaira sagatavotās video pamācības:
 +
** VeA BBB 001: Vietne, autentificēšanās un istabas izveide: https://www.youtube.com/watch?v=2KrJ4nvvDL4
 +
** VeA BBB 002: Sesijas izveide, prezentācijas pievienošana, webkamera un ekrāna kopīgošana: https://www.youtube.com/watch?v=tHrrucBIfnU
 +
** VeA BBB 003: Ieraksta iespēja, pārslēgšanās starp prezentācijām un aptaujas: https://www.youtube.com/watch?v=uB88-EspJpg

Versija, kas saglabāta 11:51, 2020 marts 17

Web konferenču sistēma "BigBlueButton" (BBB)

BigBlueButton veidota pieejama adresē: <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bbb.venta.lv/b/signin">https://bbb.venta.lv/b/</a>

Pieteikšanās BBB

BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome".


Autorizēšanās lapā https://bbb.venta.lv/b/signin


, jāizvēlas sarkanā poga “Sign in with LDAP”. Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole. 

webkonferences uzsākšana

Pēc autorizēšanās atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms).


Lai sāktu video konferenci jānoklišķina uz attiecīgās “istabas”.


Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru jānosūta pārējiem konferences dalībniekiem. Konferences dalībinieki tajā piesakās, atverot šo saiti. Dalībniekiem arī jālieto "Firefox" vai "Chrome" pārlūki.


Lai sāktu videokonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī piedalīsieties sarunā.


Lai demontrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”.


Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Rekomendējamais prezentācijas formāts - PDF!!! Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”.


Lai demonstrētu kādas citas uz datora darbojošas programmas logu, vai visu ekrānu, jānospiež uz apakšā esošās pogas “Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt.


Lai veiktu konferences ierakstu, jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz, ieraksts tiks apturēts. Kad video konference ir beigusies, jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”. Lai apskatītos videokonferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts, var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo prezentācijas ierakstu apskatīties. Lai citi šo video konferenci apskatītos bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai video konferences ierakstu pārsauktu ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.

Papildu informācija