Atšķirības starp "BigBlueButton" versijām

No ''VeA Wiki''
Jump to navigation Jump to search
(Jauna lapa: =Web konferenču sistēma "BigBlueButton"= BigBlueButton veidota pieejama adresē: <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bbb.venta.lv/b/signin">https://bbb.venta.lv/b/...)
 
 
(19 starpversijas, ko saglabājuši 2 lietotāji, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
=Web konferenču sistēma "BigBlueButton"=
+
=Tīmekļa konferenču sistēma "BigBlueButton" (BBB)<br />=
BigBlueButton veidota pieejama adresē: <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bbb.venta.lv/b/signin">https://bbb.venta.lv/b/</a>
+
BigBlueButton pieejama adresē: https://bbb.venta.lv/b/.'''BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome"!'''
 +
==Reģistrēšanās BBB==
 +
Lai reģistrētos BBB atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signin. Ievadiet VeA domēna lietotājvārdu un paroli un un spiediet "'''Sign in'''".
 
==Pieteikšanās BBB==
 
==Pieteikšanās BBB==
Autorizēšanās lapā [https://bbb.venta.lv/b/signin https://bbb.venta.lv/b/signin] , jāizvēlas sarkanā poga “'''Sign in with LDAP'''”.  
+
'''BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome".'''
 +
Lai autorizētos BBB atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signin, ievadiet VeA domēna lietotājvārdu, paroli un spiediet Sign In.
 +
==Tīmekļa konferences uzsākšana==
 +
Pēc pieteikšanās BBB atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” ('''''Rooms''''').
 +
Lai sāktu Tīmekļa konferenci jānoklikšķina uz attiecīgās “istabas”.
 +
Laukā “''Invite Participants''” ir redzama saite kuru jānosūta pārējiem konferences dalībniekiem. Konferences dalībnieki tajā piesakās, atverot šo saiti. Dalībniekiem arī jālieto "Firefox" vai "Chrome" pārlūki.
 +
Lai sāktu vkonferenci jāspiež poga “'''''Start'''''”. Parādīsies izvēlne “''How would you like to join the audio?''”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (''Listen only''), vai arī  piedalīsieties sarunā.
 +
Lai demonstrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “''Share webcam''”.
 +
Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “''Upload a presentation''”. Rekomendējamais prezentācijas formāts - '''PDF'''!!! Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “'''Confirm'''”.
 +
Lai demonstrētu kādas citas uz datora darbojošās programmas logu, vai visu ekrānu, jānospiež uz apakšā esošās pogas “''Share your screen''”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt.
 +
Lai veiktu konferences ierakstu, jāspiež poga “''Start recording''”. Nospiežot šo pogu vēlreiz, ieraksts tiks apturēts. Kad konference ir beigusies, jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “''End meeting''”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “''Room recordings''”. Lai apskatītos konferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas.  URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts,  var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo konferences ierakstu skatīties. Lai citi šo konferenci apskatītos - bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai konferences ierakstu pārsauktu, ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.
  
 +
==Papildu informācija==
  
Autorizācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole. Pēc autorizēšanās atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms).  
+
* Papildu informācija par BBB iespējām no veidotāju mājas lapas https://bigbluebutton.org/html5/.
 
+
* Vaira sagatavotās video pamācības:
Lai sāktu video konferenci jānoklišķina uz attiecīgās “istabas”. Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru var nosūtīt pārējiem konferences dalībniekiem. Lai sāktu videokonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī  piedalīsieties sarunā. Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”. Prezentācijai jābūt pdf formātā. Lai demonstrētu kādas citas programmas logu jānospiež uz apakšā esošās pogas “ Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt. Lai demontrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”.<br />Lai veiktu video konferences ierakstu jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz ieraksts tiks apturēts. Kad video konference ir beigusies jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”.Lai apskatītos video konferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts,  var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo prezentācijas ierakstu apskatīties. Lai citi šo video konferenci apskatītos bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai video konferences ierakstu pārsauktu ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.Papildus info <a rel="nofollow" class="external free" href="https://bigbluebutton.org/html5/">https://bigbluebutton.org/html5/</a>.
+
** VeA BBB 001: Vietne, autentificēšanās un istabas izveide: https://www.youtube.com/watch?v=2KrJ4nvvDL4
 +
** VeA BBB 002: Sesijas izveide, prezentācijas pievienošana, webkamera un ekrāna kopīgošana: https://www.youtube.com/watch?v=tHrrucBIfnU
 +
** VeA BBB 003: Ieraksta iespēja, pārslēgšanās starp prezentācijām un aptaujas: https://www.youtube.com/watch?v=uB88-EspJpg

Pašreizējā versija, 16:39, 2020 marts 31

Tīmekļa konferenču sistēma "BigBlueButton" (BBB)

BigBlueButton pieejama adresē: https://bbb.venta.lv/b/.BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome"!

Reģistrēšanās BBB

Lai reģistrētos BBB atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signin. Ievadiet VeA domēna lietotājvārdu un paroli un un spiediet "Sign in".

Pieteikšanās BBB

BBB darbojas ar pārlūkprogrammām "Firefox" un "Google Chrome". Arī uz viedtālruņiem, lūdzu, lietot "Chrome". Lai autorizētos BBB atveriet saiti https://bbb.venta.lv/b/signin, ievadiet VeA domēna lietotājvārdu, paroli un spiediet Sign In.

Tīmekļa konferences uzsākšana

Pēc pieteikšanās BBB atvērsies lapa, kurā būs redzamas izveidotās “istabas” (Rooms). Lai sāktu Tīmekļa konferenci jānoklikšķina uz attiecīgās “istabas”. Laukā “Invite Participants” ir redzama saite kuru jānosūta pārējiem konferences dalībniekiem. Konferences dalībnieki tajā piesakās, atverot šo saiti. Dalībniekiem arī jālieto "Firefox" vai "Chrome" pārlūki. Lai sāktu vkonferenci jāspiež poga “Start”. Parādīsies izvēlne “How would you like to join the audio?”, kurā jāizvēlas vai tikai klausīsieties (Listen only), vai arī piedalīsieties sarunā. Lai demonstrētu tīmekļa kameras filmēto jāizvēlas apakšā esošā poga “Share webcam”. Lai demonstrētu prezentāciju to nepieciešams augšupielādēt - jānospiež poga ar uzrakstu “+” un jāizvēlas “Upload a presentation”. Rekomendējamais prezentācijas formāts - PDF!!! Kad visi nepieciešamie prezentācijas faili augšupielādēti, jāspiež poga “Confirm”. Lai demonstrētu kādas citas uz datora darbojošās programmas logu, vai visu ekrānu, jānospiež uz apakšā esošās pogas “Share your screen”, atvērsies logs, kurā varēs izvēlēties ko rādīt. Lai veiktu konferences ierakstu, jāspiež poga “Start recording”. Nospiežot šo pogu vēlreiz, ieraksts tiks apturēts. Kad konference ir beigusies, jāizvēlas labajā pusē esošie vertikālie trīs punktiņi, kur jāizvēlas “End meeting”. Filmētais materiāls pēc kāda laika parādīsies “Room recordings”. Lai apskatītos konferences ierakstu, “Istabas” ierakstu sarakstā jāspiež uz Formats kolonnā esošās zilās pogas. URL, ar kādu atvērsies uz apskati šis video konferences ieraksts, var sūtīt arī citiem, kuriem nepieciešams šo konferences ierakstu skatīties. Lai citi šo konferenci apskatītos - bbb reģistrēties un autorizēties nav nepieciešams. Lai konferences ierakstu pārsauktu, ierakstu sarakstā jāveic dubultklikšķis ar peles kreiso taustiņu uz ieraksta nosaukuma. Lai labojumu apstiprinātu jānospiež Enter.

Papildu informācija